Home ENGLISH

Aktualności

DZIECI TEŻ MAJĄ GŁOS

WARSZTATY ZAPOWIADAJĄCE

12. FESTIWAL SKRZYŻOWANIE KULTUR

 

Zapraszamy na warsztaty pt. DZIECI TEŻ MAJĄ GŁOS. Poprowadzi je pedagog i muzyk, Maria Pomianowska razem z improwizatorkami z projektu Nikt Nic Nie Wie. Podczas zajęć mali uczestnicy zapoznają się z możliwościami najdoskonalszego instrumentu – ludzkiego Głosu. Wydarzenie odbędzie się 4 września, w nadwiślańskim Placu Zabaw. Warsztaty są zapowiedzią koncertu dla najmłodszych, który odbędzie się drugiego dnia Festiwalu Skrzyżowanie Kultur. 25 września na scenie festiwalowej wystąpi Adriano Adewale - brazylijski muzyk, od ponad 10 lat pracujący z dziećmi.

Maria rządzi nad Wisłą

W programie wydarzenia znajdą się ćwiczenia, które będą integrować dzieci i przez zabawę uczyć je świadomości własnego głosu. Mali studenci poznają także technikę śpiewania fraz afrykańskich i indyjskich oraz rozruszają się. - Pracę z głosem należy rozpocząć od najmłodszych lat. Nie wolno blokować naszych dzieci w wyrażaniu nawet najbardziej ekstremalnych emocji poprzez głos. To wpływa pozytywnie na fizyczny rozwój dziecka: wzmacnia aparat głosowy, dotlenia organizm, wyzwala naturalną potrzebę ekspresji, wpływa dodatnio na system nerwowy. Gdy pracujemy z głosem poznajemy tajemnice własnego ciała i psychiki – mówi Maria Pomianowska i podkreśla rolę śpiewu jako podstawowej formy ekspresji w życiu człowieka w tańcu.

Muzyczne Podróże Cataplufa

Warsztaty są także zaproszeniem na specjalny koncert, który odbędzie się drugiego dnia Festiwalu Skrzyżowanie Kultur w namiocie festiwalowym obok Pałacu Kultury i Nauki. 25 września dla najmłodszych zagra Adriano Adewale. Brazylijski muzyk stworzył fikcyjnego bohatera o imieniu Catapluf, który zabiera dzieci w dźwiękową podróż dookoła świata. Towarzyszą mu instrumenty z dalekich zakątków, ale też te zrobione z przedmiotów codziennego użytku, jak plastikowe butelki czy kapcie. Adewale eksploruje rytmy i dźwięki świata od samby i jazzu po muzykę klezmerską. To wspaniała szkoła jazzowa, która oczaruje dzieci i dorosłych. Pomysł na Muzyczne Podróże Cataplufa został powołany do życia ponad 10 lat temu na zamówienie Festiwalu Dziecięcej Literatury w angielskim Bath. Od tego czasu zachwyca dzieci na całym kontynencie.

Warsztaty głosowe dla dzieci odbędą się 4 września w Placu Zabaw nad Wisłą, o godz. 13:00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapraszamy dzieci powyżej 5-go roku życia.

Koncert Muzyczne Podróże Cataplufa odbędzie się drugiego dnia 12.Festiwalu Skrzyżowanie Kultur, 25 września o 11:00 w Namiocie Festiwalowym przy PKiN. Bilety - 15zł.