19.09.2019

Teatr Słuchaj Uchem

KTO?
Teatr Słuchaj Uchem
to wspólna bajka Kai i Janusza Prusinowskich oraz Piotra Piszczatowskiego. Bawimy się razem z dziećmi, dzieci bawią się ze sobą, w ten sposób ucząc się śpiewania, muzykowania, tańczenia i nawiązywania kontaktu. Swoje spektakle budujemy z dawnych zabaw i melodii z terenów dawnej Polski, szukając współczesnych odniesień i przestrzeni do ich nowych interpretacji. Chętnie też poznajemy zabawy z najdalszych stron świata i tworzymy własne. Zabawa nie zna granic.

Raz, dwa, trzy – szukasz ty !
Wierzymy, że wrażliwość muzyczna to podstawowy dar dostępny każdemu, że jest to uniwersalny język pozwalający na porozumiewanie się młodszych i starszych, także ponad i pomiędzy słowami. Zapraszamy do zabawy z nami i tworzenia z

Cztery, pięć, sześć – lubisz jabłka jeść?
Wydajemy płyty i książki z muzyką, koncertujemy i prowadzimy warsztaty muzyczne, taneczne, plastyczne i teatralne dla dzieci i dorosłych. Organizujemy także festiwale i liczne wydarzenia, tworząc sieci osób, dla których kultura tradycyjna to skarbnica inspiracji – współtworzymy Międzynarodowy Festiwal Wszystkie Mazurki Świata, Akademia Kolberga i Małego Kolberga, Targowisko Instrumentów, Małe Mazurkioraz grupę łączącą ludzi z całego świata na Fb-Traditional Art For Kids.
Nasze spektakle i wydawnictwa kierujemy do wszystkich tych, którzy bez względu na wiek, dzięki swojej wrażliwości są gotowi na muzyczną i poetycką podróż. nami swoich bajek!

CO?
„ Z Kusym Jankiem na Kraj Świata”
- zabawy z bliska i z daleka

Na wysokiej górze rosną cztery róże,
czerwona, zielona, biała, malowana,
a gdzieście widzieli Kusego Jana?

Kusy Janek to niezwykła postać znaną ze starodawnych piosenek. Niesforny, „chłopak na opak”,przeżył zapewne niejedną przygodę, przypomina nam trochę Dyla Sowizdrzała i wiele postaci z baśni. Wydaje się, że jego pomysły nie mają sensu, że zginie marnie w swoim domku z lodu, ale tak się nie dzieje.

Kusy Janek to także seria przedstawień, wprowadzających w świat zapomnianych już zabaw, piosenek, opowieści, jakie dawniej towarzyszyły dzieciom i dorosłym. Historia naszego bohatera rozwija się w nich stopniowo, od spotkania z niesfornym chłopcem w jego domu (Kusy Janek), przez zanurzenie się w świecie jego marzeń (Ogródek Kusego Janka), do wspólnej podróży na kraj świata (Podróże Kusego Janka – Brat i Siostra)

Na festiwal przygotowujemy z naszym bohaterem specjalną przygodę. Zaprosimy dzieci w daleką podróż i w czasie i w przestrzeni, pojedziemy z Polski na północ, południe, wschód i zachód. Odwiedzimy krainy odległe, zimne i gorące, pustynne i nadmorskie, górzyste i lesiste. Zabierzcie ze sobą dobry humor, a jeśli akurat troszkę go brak, to weźcie później ze sobą do domu ile się zmieści ! Starczy dla wszystkich !