Home ENGLISH
  • Renata Rosa

  • Susana Baca

  • Adriano Adewale

  • Ghada Shbeir

  • Tim Eriksen

  • Omar Sosa

  • Chouk Bwa Libète

  • Ester Rada

< >

Muzyczna podróż Cataplufa

Catapluf to postać, którą fascynują wszystkie dźwięki. Jest bardzo ciekawy świata, a wyobraźnia prowadzi go wszędzie, gdzie tylko może kryć się muzyka: w garnkach, patelniach, wodzie, bębnach, a nawet w ludzkim ciele!

Pierwszy raz Catapluf pojawił się w 2013 roku na zamówienie EFG London Jazz Festival. Jego twórcą jest Adriano Adewale, brazylijsko-angielski multiinstrumentalista i kompozytor specjalizujący się w grze na instrumentach perkusyjnych.

„Muzyczna podróż Cataplufa” to warsztat skierowany do rodzin i dzieci w wieku około 5-7 lat. Pojawiają się w nim elementy muzyki ze wszystkich zakątków świata: samba, jazz czy muzyka klezmerska. Świetnie sprawdza się zarówno na festiwalach, jak i w salach koncertowych czy szkołach. Duży udział w kształcie podróży Cataplufa ma publiczność, która wraz z nim odkrywa coraz to nowe dźwięki.

Adriano Adewale urodził się w Sao Paulo. W 2000 roku przeprowadził się do Londynu i założył tam swój pierwszy zespół, Sambura. Niedługo później zauważył go włoski gitarzysta i kompozytor Antonio Forcione, który zaprosił Adriano do swojego zespołu. W 2007 roku Adewale założył międzynarodowy jazzowy kwartet Adriano Adewale Group. Wydany rok później i wyprodukowany przez Gilada Atzmona ich debiutancki album Sementes zdobył bardzo pozytywne recenzje. W tym samym czasie Adewale rozwinął również swój interdyscyplinarny solowy projekt SOUND JOURNEY.

Adriano Adewale współpracował z wieloma artystami, m.in. z Seu Jorge, Moniką Vasconselos, Andym Sheppardem, Rodolfo Stroeterem. Koncertował na takich scenach jak Barbican, Apollo czy paryska Olimpia. Jest artystą-rezydentem w Lakeside Theatre University of Essex. Uwielbia pracować z dziećmi i podkreśla, że potrafią zawsze go czymś zaskoczyć.

Wraz z Adriano Adewale muzyczną podróż Cataplufa tworzą:

Jenny Adejayan – wiolonczela
Marcelo Andrade – saksofon, flet gitara
Giuliano Pereira – saksofon, flet, gitara
Andres Ticino – instrumenty perkusyjne