Kwas migdałowy – naturalny sposób na przebarwienia

Z przebarwieniami boryka się wielu ludzi. Najczęściej powstają one w wyniku zmian pozapalnych wynikłych z trądziku. I choć stanowią bardziej defekt kosmetyczny niż schorzenie dermatologiczne, osoby nimi dotknięte usilnie starają się ich pozbyć. Jednym z najlepszych sposobów na to jest stosowanie kwasów. A wśród kwasów na szczególną uwagę zasługuje kwas migdałowy. Przeczytaj artykuł i dowiedz się o nim więcej!

Kwas migdałowy – uniwersalny i bezpieczny

Dlaczego kwas migdałowy zasługuje na szczególne miejsce wśród innych kwasów? Dlatego, że jest wyjątkowo bezpieczny i uniwersalny. Nie podrażnia skóry i nie zwiększa wrażliwości na światło, co sprawia, że – w odróżnieniu od innych kwasów – można stosować go przez cały rok, również latem. Dobrze reaguje również z delikatniejszymi typami cery, takimi jak cera wrażliwa, naczynkowa czy z trądzikiem różowatym.

Kwas migdałowy – skuteczny sposób na przebarwienia

Czym właściwie jest kwas migdałowy? Należy on do grupy kwasów AHA i jest otrzymywany z gorzkich migdałów. Na oko to po prostu niczym niewyróżniający się biały proszek. Stanowi on jednak jeden z najbardziej znanych i skutecznych peelingów chemicznych, idealnych do cer problematycznych, a zwłaszcza tych dotkniętych przebarwieniami czy trądzikiem.

Za sprawą dość dużych rozmiarów cząsteczek kwas migdałowy wnika powoli do głębszych partii naskórka, dzięki czemu ma szansę pracować łagodniej niż inne kwasy. Jak działa kwas migdałowy? Rozluźnia komórki naskórka z cementem międzykomórkowym, powodując złuszczanie powierzchownych partii skóry. Cera po takim peelingu regeneruje się, nabiera blasku oraz zdrowszego i bardziej wyrównanego kolorytu. Regularne stosowanie kwasu migdałowego powoduje znaczne rozjaśnienie przebarwień.

Kwas migdałowy – idealny do cery trądzikowej

Przebarwienia to nie jest jedyne wskazanie do używania kwasu migdałowego. Produkt ten doskonale sprawdza się w przypadku cery trądzikowej. Oczyszcza skórę, odblokowując ujścia gruczołów łojowych – dzięki temu na skórze pojawia się mniej „niespodzianek” w postaci zaskórników czy wyprysków. Ponadto, reguluje wydzielanie sebum, a także działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie.

Jak stosować kwas migdałowy w domowej pielęgnacji?

Z zalet kwasu migdałowego skorzystają nie tylko posiadacze cery trądzikowej czy z przebarwieniami. Surowiec ten działa wszechstronnie na skórę, poprawiając kondycję każdego jej typu. Pobudza on produkcję kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny, czyli związków bezpośrednio odpowiadających za piękny wygląd skóry. Cera staje się nawilżona, gładka i promienna, a pojawienie się zmarszczek jest odsunięte w czasie.

Jak stosować kwas migdałowy? Aby zachować bezpieczeństwo domowego zabiegu, zwróć uwagę, żeby stężenie kwasu nie przekraczało 10%. Kwasem migdałowym możesz wzbogacać swoje ulubione kosmetyki, przygotować swój własny kosmetyk DIY lub skorzystać z gotowego produktu, takiego jak zestaw DIY Serum z kwasem migdałowym 10%.

Przygotuj np. złuszczający tonik, mieszając kwas migdałowy z hydrolatem, np. lawendowym. Warto zmieszać również kwas migdałowy z kwasem hialuronowym – uzyskamy wtedy złuszczająco-nawilżające serum. Dobrym pomysłem jest również dodanie kwasu migdałowego do oczyszczającej maseczki z glinki. Natomiast klasyczną formę peelingu chemicznego przygotujesz, łącząc kwas migdałowy z propanediolem i wodą destylowaną.

We wszystkie potrzebne produkty, w tym bezpieczny i świetnej jakości kwas migdałowy, zaopatrzysz się w Ecospa. Znajdziesz tam również przepisy na kosmetyki DIY oraz ogrom inspiracji i wiedzy na temat pielęgnacji. Więcej o kwasie migdałowym przeczytasz w artykule: „Kwas migdałowy – jak stosować kwas migdałowy?”.

Komentarz