gostyn24

gostyn24 .pl – Opis portalu

Co ludzi najbardziej interesuje? Zdania na ten temat pewnie są podzielone, ale nie ulega wątpliwości, że dużym zainteresowaniem zawsze cieszy się to, co dotyczy najbliższego otoczenia. Wiadomości krajowe są ważne, ale najistotniejsze jest to, co dzieje się w moim mieście/regionie, prawda? Dlatego też ogromne znaczenie mają portale, które koncentrują się na konkretnym obszarze. Jednym z wielu takich portali jest gostyn24.pl.

Dlaczego warto zapoznać się ze stroną gostyn24.pl?

Wiele osób pewnie zastanawia się nad tym, co sprawia, że wspomniany serwis jest wart odwiedzenia. Najprościej powiedzieć, że jest to miejsce, gdzie czytelnicy mają dostęp do najważniejszych informacji. Warto jednak to nieco rozwinąć. Jakie informacje są najważniejsze? To pytanie, które pewnie pada dosyć rzadko, ale nie oznacza to tego, iż udzielenie na nie odpowiedzi jest prostym zadaniem. Wydaje się wręcz, że jest dokładnie odwrotnie. Musimy pamiętać o tym, że jesteśmy różni i tym samym mamy różne oczekiwania. Dla jednej osoby kluczowe będzie to, co wydarzyło się w Gostyniu, inna skupi się na regionie. Jeszcze innej będzie zależeć wyłącznie na pogodzie…

Dlaczego o tym wszystkim mowa? Odpowiedź jest prosta – gostyn24.pl to serwis, który powstał z myślą o wszystkich mieszkańcach miasta, jak i całego regionu. Wydaje się, że jest to miejsce, gdzie każda osoba powinna znaleźć to, czego akurat potrzebuje.

Tematyka informacyjna

Być może niektórzy myślą o tym, jakich treści przede wszystkim należy się spodziewać. Myślenie w takich kategoriach nie jest jednak dobrym rozwiązaniem. Mowa o serwisie, w przypadku którego liczą się wyłącznie najważniejsze informacje. To nie jest serwis sportowy czy polityczny. Gostyn24.pl to miejsce, które ma dać odpowiedź na wszelkie pytania dotyczące ostatnich wydarzeń. Interesujące jest też to, że można liczyć na wiadomości dotyczące spraw o zasięgu krajowym. Możemy poczytać choćby o dodatkach do emerytur, kłopotach z przelewami czy badaniu, z którego wynika, że spora część z nas ma obawy związane z pracą. Są to treści angażujące.

Co będzie?

Gostyn24.pl dla wielu osób może jawić się jako serwis skoncentrowany na tym, co za nami, ale to nie jest do końca prawda. Jest to serwis, który też mocno skupia się na najbliższych wydarzeniach. Jeżeli w Gostyniu czy okolicy szykuje się ważny event, można przypuszczać, że na stronie zobaczymy wiele informacji na ten temat. Do promocji wydarzeń możliwa jest też ogromna reklama widoczna zaraz po wizycie na stronie. To pokazuje, że portal można wykorzystywać na różne sposoby. Niemniej jednak na koniec wszystko sprowadza się wyłącznie do tego, aby strona jak najlepiej służyła ludziom. Zadanie to jest naprawdę dobrze wykonywane i nic nie wskazuje na to, aby coś miało się zmienić.

Podział wiadomości

Niezależnie od wszystkiego trudno przypuszczać, że kogoś interesuje każda dostępna informacja. Tym samym bardzo ważne jest to, aby publikowane wiadomości były w sposób umiejętny dzielone. Dzięki czemu potencjalni czytelnicy nie muszą przeglądać wszystkich opublikowanych informacji. Twórcy portalu gostyn24.pl oczywiście doskonale zdawali sobie z tego sprawę. Na stronie widoczny jest podział na masę kategorii. Zadbano też, aby nazwy podkategorii jak najlepiej odzwierciedlały to, czego się spodziewać. Najlepszym tego przykładem podkategoria „Na sygnale”. Nietrudno się domyślić, o co chodzi.

Wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom

Czego mogą dotyczyć pojawiające się newsy? Niewykluczone, że jest to coś, nad czym zastanawia się wiele osób. Najprościej powiedzieć, że może chodzić praktycznie o wszystko i tak naprawdę jest w tym wiele prawdy. Czy ktoś powiedział, że na lokalnych stronach nie mogą pojawiać się nekrologi? Jeśli tak, to ta osoba była w sporym błędzie. Na gostyn24.pl nie zabrakło miejsca na pożegnania z bliskimi. Co więcej, czytelnicy mają możliwość zapalenia wirtualnego znicza. Ktoś może powiedzieć, że to tylko symbol, ale prawda jest taka, że symbole mają ogromne znaczenie. Zwłaszcza że śmierć jest stratą, na którą tak naprawdę nigdy nie można się dobrze przygotować. Tym samym to sytuacja z gatunku tych, gdy każdy gest ma znaczenie.

Gostyn24.pl może kojarzyć się z nekrologami, jak i ogłoszeniami o pracę. W dobie rosnących cen praca jest szczególnie ważna. Oczywiście najlepiej byłoby, aby była to praca dobrze płatna, ale z tym w żadnej części kraju nie jest łatwo. Wypada też odnotować, że ogłoszenia dotyczące pracy zostały podzielone w następujący sposób:

 • dam pracę,
 • dam pracę – urząd pracy,
 • szukam pracy,
 • zlecenia,
 • staże,
 • praca sezonowa.

To kolejny przykład tego, że twórcy portalu zrobili wiele, aby osoby zainteresowane pojawiającymi się treściami szybko znalazły to, czego potrzebują. Gdyby kogoś interesowały ogłoszenia, warto wiedzieć, że podkategoria poświęcona ogłoszeniom dotyczy nie tylko tych związanych z pracą. Znów można powtórzyć, że zadbano praktycznie o wszystko, gdyż możemy znaleźć:

 • edukację – kursy, korepetycje, języki obce oraz książki i czasopisma,
 • motoryzację – samochody, motocykle, naprawa i części,
 • towarzyskie – miłość, przyjaźń i spotted,
 • nieruchomości – sprzedaż domów, wynajem domów, działki budowlane, działki rekreacyjne, grunty, sprzedaż mieszkań, kupno mieszkań, zamiana mieszkań, wynajem mieszkań, sprzedaż obiektów, wynajem obiektów i kupno obiektów,
 • pozostałe – sprzedam, kupię, inne, zgubione, zwierzaki.

Jest tego po prostu multum. Gostyn24.pl to przykład tego, że możemy liczyć na serwisy, które są wielofunkcyjne. Z jednej strony najnowsze wieści z naszej okolicy, a z drugiej informacje, które mają znaczenie dla mieszkańców całego kraju. Ważne jest też to, że każda osoba może współtworzyć (jeśli można tak powiedzieć) stronę. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodać ogłoszenie czy wspomniany nekrolog – choć rzecz jasna lepiej, aby nie było potrzeby informowania o śmierci. Ponadto na stronie są dane kontaktowe. Dane te można wykorzystać choćby do podania jakichś interesujących faktów. Od szukania sensacji są dziennikarze, ale musimy pamiętać o tym, że czasem trudno jest szybko znaleźć się tam, gdzie dzieje się coś istotnego. Dlatego też rola potencjalnego informatora może mieć ogromne znaczenie.

Współpraca reklamowa

Można opowiadać o tym, jak ogromne znaczenie ma zawód dziennikarza. Można rozmawiać wręcz o swego rodzaju misji. Nie sposób jednak zapomnieć o tym, że niezależnie od wszystkiego funkcjonowanie wymaga odpowiednich nakładów finansowych. Pieniądze można pozyskać na różne sposoby i jednym z nich jest niewątpliwie współpraca reklamowa. Reklama w serwisie możliwa jest już za 35 zł miesięcznie! Osoby zainteresowane szczegółami powinny wysłać wiadomość na jeden z dwóch adresów opublikowanych na stronie. Na uwagę zasługuje też fakt, że jest możliwość skorzystania z pomocy doradcy ds. reklamy. Widoczne jest to samo, co przy przygotowywaniu treści dla czytelników – troska o maksymalne zadowolenie. Zresztą wystarczy powiedzieć, że ofertę można podzielić na:

 • banery reklamowe,
 • artykuły sponsorowane,
 • reklamy, klipy reklamowe, filmy korporacyjne,
 • animacje, reportaże, materiały promocyjne w formie video.
 • bilboardy reklamowe.

Najważniejsze są naturalnie szczegóły. W przypadku banerów reklamowych istotne jest choćby to, że dostępne wymiary są największe w regionie. Z kolei artykuły sponsorowane oznaczają publikację trwającą 7-14 dni.

Czy należy spodziewać się jakichś zmian?

Nic nie jest stałe i tym samym na stronie mogą pojawić się jakieś zmiany. Na teraz trudno jest cokolwiek w tej kwestii powiedzieć. Wszystko zależy od tego, co postanowią osoby odpowiedzialne za serwis. Bez wątpienia można znaleźć wiele cennych informacji, ale jednocześnie zawsze znajdzie się coś, co mogłoby zostać w jakimś stopniu poprawione. Nigdy nie jest idealnie.

Gdyby pojawiały się jakieś wątpliwości, dobrym rozwiązaniem wydaje się dokładne zapoznanie się z treścią regulaminu. Bardzo prawdopodobne, że znajdą się tam dokładne wyjaśnienia. Gdyby jednak stało się inaczej, są także wspomniane dane kontaktowe. Osoby odpowiedzialne za serwis z pewnością udzielą odpowiedzi tak szybko, jak to tylko będzie możliwe. Pomoc czytelnikom może mieć różny charakter.

Potrzebne miejsce

Gostyn24.pl to bez cienia przesady miejsce, które jest potrzebne – to próba odpowiedzi na wszelkie zmartwienia czytelników. Wydaje się też, że jest to serwis, gdzie można spodziewać się absolutnie wszystkiego. Choć z drugiej strony nie ma co ukrywać, że zawsze może znaleźć się coś, co można poprawić. Na temat ewentualnych zmian trudno jest w tym momencie cokolwiek powiedzieć, aczkolwiek nie jest to coś, co można wykluczyć. Osoby odpowiedzialne za publikowane treści z pewnością są świadome tego, że wszystko prędzej lub później potrzebuje zmian.

Istotne jest też to, że czytelnicy mogą współtworzyć serwis. Najlepszym sposobem wydaje się informowanie o ważnych informacjach w okolicy. Uwagę przykuwa też wielofunkcyjność. Można poczytać o wielu tematach, jak i np. poszukać pracy. Czy w takich okolicznościach wypada narzekać? Można doszukiwać się niedostatków serwisu, ale jednocześnie gostyn24.pl to strona, którą należy ocenić jednoznacznie pozytywnie.

Leave a Comment