Wadowice24 – dzienna dawka informacji dla Twojego regionu.

Dostęp do bieżących informacji o tym, co dzieje się w najbliższym otoczeniu, to warunek konieczny do funkcjonowania w dzisiejszym społeczeństwie. I jest to obecnie znacznie prostsze niż jeszcze kilkanaście lat temu. Ukształtowanie się cyfrowej rzeczywistości sprawiło, że wystąpiła silna potrzeba szybkiego  dostępu do wiedzy, przywoływanej jednym kliknięciem. Takim błyskawicznym źródłem informacji z najbliższego otoczenia są portale miejskie, i w tę rolę w regionie wadowickim znakomicie wpisuje się strona www.wadowice24.pl

Jakie miejscowości obejmuje swoim zasięgiem portal wadowice24.pl?

Oprócz tematyki dotyczącej samego miasta Wadowice portal www.wadowice24.pl porusza tematy ważne dla mieszkańców Kalwarii, Andrychowa, Tomic, Stryszowa, Mucharza, Wieprza, Lanckorony Brzeźnicy, Syptkowic i Zatoru. Nie oznacza to jednak, że nie jest źródłem informacji dla innych miejscowości, publikuje bowiem aktualności i ogłoszenia które mogą być pomocne nie tylko lokalnie, ale również centralnie, dla każdego, kto wybiera się w tamte okolice, chce prowadzić tam jakąkolwiek działalność, czy potrzebuje tych informacji z innych względów. Badania wskazują, że ze strony korzystają zarówno internauci z Polski jak i z zagranicy. To co w tym portalu jest unikalne, to fakt, że nie tylko publikuje, ale również zbiera informacje o mieście, powiecie, gminach i okolicy. A korzystać można zawsze i wszędzie, ponieważ portal dzięki nowoczesnym rozwiązaniom jest w pełni dostępny na urządzeniach mobilnych, oraz połączony z mediami społecznościowymi i innymi platformami jak Facebook, Twitter, Google+ czy Youtube. Właściciel – firma Wadowice24.pl współpracuje aktywnie z innymi portalami regionalnymi Małopolski, trzyma więc rękę na pulsie, jeśli chodzi o informacje istotne dla swoich odbiorców, pochodzące z poza powiatu wadowickiego. 

Tematyka portalu. 

Portal www.wadowice24.pl to przede wszystkim wiarygodny dostawca informacji na temat tego co dzieje się w mieście, powiecie i okolicach. Każde wydarzenie dotyczące lokalnych społeczności jest przez niego badane pod kątem wiarygodności, aby móc opublikować na swojej stronie jedynie rzetelne informacje.

Ważnym aspektem działalności portalu jest polityka – prezentuje on wszystkie ruchy na politycznej scenie mające wpływ na życie swoich czytelników. Dotyczy to zarówno decyzji na szczeblu państwowym, podróży służbowych przedstawicieli władz na teren powiatu, konsultacji społecznych, jak i działalności lokalnych władz – rad powiatu, starostwa, czy rad gminy. Wadowice24.pl obiektywnie komentuje ich sukcesy i potknięcia, starając się być tym medium, które stoi na straży działania władzy w interesie obywateli. Politycy zaś, mają świadomość, że wadowice24.pl „patrzy im na ręce” dbają o transparentność swojego działania i godne reprezentowanie swoich wyborców. Jednocześnie dzięki działalności portalu mogą być pewni, że podejmowane przez nich decyzje, uchwały, czy inne postanowienia szybko i bez zakłóceń czy przekłamań podane zostaną do publicznej wiadomości. 

Sport to temat cieszący się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony wydawcy jak i ze strony czytelników. Portal stara się promować lokalnych sportowców, udzielających się zarówno na szczeblu lokalnym jak i ogólnopolskim czy międzynarodowych. Mają oni w redakcji wsparcie swoich najwierniejszych kibiców. Wszystkim regionalnym drużynom sportowym i indywidualnym sportowcom portal tworzy dobrą atmosferę do rozwoju, śledząc ich poczynania i dzieląc się z czytelnikami informacjami o tym, jak ciężko pracują nad swoją karierą i co dzięki temu osiągają. Również wszelkiego rodzaju wydarzenia sportowe, począwszy od tych międzynarodowych a na gminnych skończywszy są nagłaśniane i relacjonowane przez redakcję sportową. A jeśli w okolicy powstanie jakiś nowy obiekt sportowy, z którego korzystać mogą mieszkańcy, wadowice24.pl z pewnością przyczyni się do tego, aby powiadomić o jego dostępności i zachęcać do korzystania, krzewiąc tym samym kulturę sportową wśród lokalnej społeczności. 

Czym byłyby media, w których nie promowano by kultury? Na tym polu portal również ma co robić, ponieważ region obfituje w różnego rodzaju wydarzenia kulturalne i rozrywkowe. Wszystkie miejscowe koncerty, spektakle, spotkania z ciekawymi ludźmi są z ogromną dumą promowane na stronie portalu. I znów nie mówimy oczywiście wyłącznie o atrakcjach oferowanych przez „przyjezdnych”, ponieważ lokalni twórcy cieszą się nieustannym i entuzjastycznym wsparciem portalu. Nie tylko na miejscowej scenie, ale również wtedy, kiedy ruszają w świat, np. biorąc udział w telewizyjnej „Szansie na sukces”. Wadowice24.pl to miejsce gdzie znaleźć można kalendarium imprez organizowanych przez tutejsze placówki kulturalne takie jak kina, domy kultury czy muzea. Dzięki nim mieszkańcy zawsze mogą liczyć na informacje o wystawach, plenerach, imprezach czy akcjach charytatywnych z dużym wyprzedzeniem, aby każdy mógł wygospodarować sobie czas i wziąć udział w interesującym go lokalnym wydarzeniu. Jeśli zaś coś ciekawego, w czym warto uczestniczyć, dzieje się w odleglejszych zakątkach regionu, portal nie omieszka poinformować swoich uczestników, gdzie i co się dzieje, i w jaki sposób zdobyć można wejściówki czy bilety. Wszelkiego rodzaju imprezy miejskie czy gminne, związane z ważnymi dla historii kraju czy regionu wydarzeniami również mają w portalu wadowice24.pl ważnego i zaangażowanego partnera. 

W dziale „Pieniądze” dużo pisze się o lokalnych inwestycjach, które przynieść mają korzyści mieszkańcom. Budowane drogi, mosty, parkingi zawsze są szeroko komentowane przez portal. Również wdrażanie ze sporym zaangażowaniem środków finansowych rozwiązania cyfrowe stają się tematyką artykułów na stronie wadowice24.pl. Dzięki portalowi docierają do czytelników również informacje o zmianach w lokalnych opłatach czy kosztach transportu publicznego. Także sprawom finansowym związanym z polityką społeczną rządu, jak np. preferencyjna sprzedaż węgla, składanie wniosków o „500+”, oświadczeń o podniesieniu limitu zużycia energii elektrycznej czy terminie składania zeznań podatkowych towarzyszą przypomnienia publikowane przez stronę. Sporo miejsca w tym dziale zajmują informacje o lokalnych zbiórkach pieniędzy dla potrzebujących – niezależnie, czy chodzi o leczenie kogoś poważnie chorego, wsparcie osób najuboższych, zbiórkę na nowy pojazd dla służb publicznych – o każdym takim wydarzeniu można przeczytać w „finansowej” zakładce portalu. Warto tam regularnie zaglądać również po to, aby dowiadywać się o dofinansowaniach do lokalnych inicjatyw – po te pieniądze zawsze opłaca się sięgać, ponieważ mogą dobrze przysłużyć się lokalnej społeczności. 

Portal prowadzi też rubrykę „POLECAMY” starając się wyszukiwać dla swoich czytelników tematy, którymi warto się zainteresować. To częściowo takie „polecenie” które ma propagować wiedzę o ciekawych rozwiązaniach, oferowanych również przez lokalne firmy, a częściowo promowanie całkiem nowych treści, produktów czy usług, które wcześniej zweryfikowane zostały przez portal i można z czystym sumieniem opowiedzieć o nich czytelnikom. Idealne cyfrowe miejsce spotkań dla osób szukających inspiracji i specjalistycznej wiedzy z różnych dziedzin. 

Ogłoszenia i reklamy. 

Działalność reklamowa i ogłoszeniowa to standardowa część pracy każdego portalu miejskiego czy powiatowego. Portal odwiedzany dziennie średnio przez 20 tysięcy osób i mający kilka tysięcy odsłon banerów reklamowych jest idealnym partnerem do promowania swojej działalności przez lokalne firmy produkcyjne lub usługowe. Portal wadowice24.pl oferuje im reklamy internetowe, stałe boksy, artykuły sponsorowane z możliwością podpięcia galerii zdjęć i i filmów. Niezależnie, czy chcesz coś sprzedać, czy kupić, oferujesz nietypowe, albo bardzo standardowe usługi, szukasz pracy lub pracownika, działasz w branży gastronomicznej, transportowej, w ochronie zdrowia, w obszarze „beauty” – informując o tym za pośrednictwem portalu masz szansę dotrzeć do tysięcy potencjalnych klientów w regionie. Warto skorzystać z takiej możliwości na rozwój swojego biznesu, tym bardziej, że ceny w porównaniu z innymi mediami są naprawdę konkurencyjne. 

Kto tworzy portal wadowice24.pl? 

Łącznie siedmioosobowy zespół redakcyjny to mieszanka różnorodnych zainteresowań, charakterów i stylów dziennikarskich, co jest gwarancją wielotorowego spojrzenia na rzeczywistość powiatu. Ludzie z pasją, autentycznie zainteresowani obiektywną prezentacją tego, co dzieje się wokół nich. Lokalni partnerzy portalu o których dowiedzieć się można więcej ze stopki w dole strony również dbają o to, żeby stronie www.wadowice24.pl nigdy nie brakło tematów na ciekawe i aktualne treści. 

Leave a Comment