Co musisz wiedzieć o stylizacji włosów? Pamiętaj o tych zasadach!

Jeśli często stylizujesz włosy to pewnie wiesz, ile czasu zajmuje Ci wykonanie idealnej fryzury. Możesz spędzać na jej wykonaniu kilka minut, a możesz nawet kilkanaście. Nieważne, który wariant pasuje do Ciebie istotne jest, by ze stylizacji włosów czerpać wiele radości. Oto gotowe triki na domową stylizację włosa, które każda kobieta powinna znać! Sprawdź, czy wykonujesz stylizację odpowiednio!

Stylizacja w domu w kilku krokach – co musisz wiedzieć? Zadbaj o utrzymanie wszystkich zasad wpływających na zdrowie włosów!

Wiele kobiet stylizuje włosy niemal codziennie dbając o to, by wyglądać dobrze, czy to w pracy, czy na wyjeździe. Niestety nie każda stylizacja włosów wykonywana w domowych warunkach jest okraszona czerpaniem przyjemności z nowego uczesania. Okazuje się, że wiele Pań naraża swoje włosy na przykre konsekwencje stylizacji w postaci wysuszenia końcówek włosa lub spowodowania intensywnej łamliwości. 

Dlaczego tak się dzieje? Otóż wiele kobiet wykonuje stylizację z użyciem produktów nadmiernie wysuszających włosy. Puszące się, rozdwajające, łamliwe, takie włosy nie prezentują się zbyt dobrze. Tymczasem wystarczy zachować kilka zasad odpowiedniej pielęgnacji, by włosy prezentowały się lepiej. 

Przede wszystkim zawsze stylizuj włosy na sucho, nie prostuj ani nie kręć włosów mokrych ponieważ uszkodzisz ich strukturę. 

Nakładaj piankę lub spray do stylizacji włosa, a następnie wysusz włosy suszarką. Włosy należy suszyć zawsze w ten sposób, by rozpocząć od końcówek włosa, a dopiero potem przejść do nasady. Całkowicie suche włosy możesz prostować lub nawinąć na lokówkę. 

Termoochrona włosów jest bardzo ważna, szczególnie jeśli Twoje włosy są cienkie i pozbawione blasku. 

Stylizacja włosów z użyciem nowoczesnych produktów – na co trzeba zwrócić uwagę? O tych trikach stylizacyjnych musisz wiedzieć!

Współcześnie wykonana stylizacja włosów to już nie tylko etap nałożenia pianki, czy lakieru do włosów. Wręcz przeciwnie w etap stylizacji wplatają się także produkty odbudowujące strukturę włosa. Dobrej jakości serum nie tylko sprawdzi się w celu wygładzenia włosów, ale także nada Twojej fryzurze niebywałego efektu lśniących włosów.

Nie wiem, jakie produkty do stylizacji włosów wybrać? Pamiętaj, by mieć na względzie to, jakiego typu włosy posiadasz! Do włosów farbowanych i zniszczonych wybieraj produkty do stylizacji z efektem nabłyszczenia oraz silnym nawilżeniu.

Do włosów gęstych i trudnych do ujarzmienia lepiej jest wybierać produkty do stylizacji z efektem podtrzymania włosa. W przypadku włosów, które są dość cienkie lepiej jest pokusić się o wybór produktów zwiększającego objętość fryzury. 

Już wiesz, jak wystylizować włosy w kilku krokach? Skompletuj swój idealny zestaw do pielęgnacji i stylizacji, który nada Twojej fryzurze niebywałego efektu. 

Twoja codzienna stylizacja włosów nie musi być skomplikowana i żmudna!

Leave a Comment