Wypielęgnowane dłonie? Podejmij wyzwanie

Twoje dłonie są szczególnie narażone na styczność ze szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, detergentami i słońcem. W związku z tym, mogą pojawiać się różne problemy skórne. Można chronić dłonie na różne sposoby, tak aby zbudować barierę ochronną i nawilżać je.

Suche dłonie to efekt złej pielęgnacji i niskiej ochrony przed czynnikami zewnętrznymi

Jeśli o chodzi o problemy z suchymi dłońmi, to wbrew pozorom jest on dość częste. Dzieje się tak dlatego, że to właśnie dłonie najczęściej stykają się z różnymi powierzchniami, płynami i są narażone na działanie zmiennych czynników zewnętrznych. W okresie zimowym musimy je chronić przed chłodnym powietrzem, a w okresie letnim działa na nie szkodliwe promieniowanie UV. Dodatkowo cały czas mamy kontakt z różnymi kosmetykami, detergentami, a dłonie są w ciągłym ruchu i wykonują dużo czynności manualnych. Suche dłonie to problem który najlepiej zwalczyć za pomocą wysokiej jakości kosmetyków, takich jak na przykład kremy z ceramidami lub z kwasem hialuronowym. Ceramidy pomagają odbudować warstwę hydrolipidową skóry i wzmacniają jej barierę ochronną, z kolei hialuronian jest niezastąpiony jeśli chodzi o dogłębne i długotrwałe nawilżanie skóry.

Modzele na dłoniach i sposoby radzenia sobie z nimi

Jeśli chodzi o modzele na dłoniach na dłoniach, to często mylone są z odciskami, choć zupełnie niesłusznie. Modzele to po prostu stwardniała i zgrubiała skóra, która może się pojawiać wyniku nacisku dłoni na inne powierzchnię. Modzele zazwyczaj są twarde i suche, a mogą pojawiać się głównie na palcach i na kostkach. Na ogół nie stanowią dużego problemu, ale należy Uważać, aby ich nie zakazić. Modele są płaskie i zazwyczaj grubsze niż odciski i można je dość łatwo usunąć przy pomocy specjalnego kremu, który będzie zmiękcza skórę. Jakie są przyczyny powstawania modzeli na dłoniach? Wymienia się tutaj kilka czynników, które mogą wpływać na pojawianie się tych zmian. Są to głównie powtarzalne czynności, określone chemikalia i choroby skóry. Akurat zmiany pojawiające się na dłoniach i palcach, to zazwyczaj efekt ciągłego nacisku dłoni na inne powierzchnie i zazwyczaj są bezbolesne. Jeśli zastosujesz krem mocno nawilżający z ceramidami i kwasem hialuronowym, pomożesz dłoniom z modzelami.

Masz odciski? Zobacz, jak się ich pozbyć

Różnice między odciskami, a modzelami są niekiedy bardzo subtelne, ale naprawdę warto zdobyć taką wiedzę, aby móc sobie z nimi radzić. Trzeba pamiętać o tym, że odciski znajdują się zazwyczaj na palcach oraz na piętach. Odciski zazwyczaj mają czerwoną otoczkę i lekki stan zapalny. Jeśli chodzi o ich usuwanie to najczęściej potrzebują zabiegu w gabinecie kosmetycznym. Jeśli chodzi o domowe sposoby na pozbywanie się odcisków, to można spróbować różnego rodzaju peelingów choćby cukrowego lub owsiankowego. Po drugie kąpiele zmiękczające są także popularnym sposobem na zmiękczenie dłoni. Jeśli chodzi o kosmetyki to przede wszystkim wybieraj kremy z witaminą A, lanoliną, mocznikiem, aloesem, ale także masłem shea i olejami roślinnymi.

Leave a Comment