Kartuzy info – lokalny portal informacyjny dla mieszkańców regionu

Kartuzy.info to portal informacyjny dedykowany nie tylko mieszkańcom regionu pomorskiego, ale wszystkim osobom zainteresowanym, którzy są ciekawi co dzieje się na tym obszarze. Z informacji zamieszczanych na tym portalu czerpią turyści, samorządowcy, a także lokalni przedsiębiorcy oraz osoby przyjezdne. Na poszczególnych stronach zamieszczane są wiadomości dotyczące między innymi wydarzeń kulturalnych, społecznych, politycznych czy sportowych.  Bardzo przejrzysty interfejs pozwala na swobodne odnalezienie się na stronie.

Kartuzy.info – bądź na bieżąco

Dziennikarze lokalnego portalu Kartuzy.info dbają o systematyczność realizowanych tematów oraz szybkie ich dodawanie na stronie, aby wszyscy zainteresowani jak najszybciej mogli się z nimi zapoznać. Warto podkreślić, że portal to źródło najważniejszych wiadomości z regionu. Bardzo rozbudowane i systematycznie uzupełniane są zakładki takie jak: kalendarium, ogłoszenia, praca, firmy, nekrologi, jedzenie, adopcje, gminy, a także więcej, w której można przejrzeć galerię zdjęć z wydarzeń regionalnych oraz sprawdzić jaka będzie pogoda w najbliższych dniach. W zakładce więcej znajduje się także informacja o WOŚP 2023 wraz z numerem konta, jeżeli ktoś chciałby wesprzeć akcję.

Portal intuicyjny i przejrzysty

Kartuzy.info to bardzo bogato rozbudowany portal, z solidnie zredagowanymi i przygotowanymi informacjami, o bardzo przejrzystej formie, co jest sporym atutem, szczególnie w przypadku osób starszych. Każda osoba niezależnie od wieku oraz zaawansowania obsługi Internetu poradzi sobie z jego przeglądaniem.

Na stronie głównej kartuzy.info czytelnik odnajdzie najważniejsze informacje, które są na bieżąco aktualizowane. Wszystkie z nich są potwierdzone oraz fachowo zredagowane, a dodatkowo zostały opatrzone zdjęciami, bądź video. To profesjonalny portal informacyjny redagowany przez dziennikarzy z regionu, którzy z największą dbałością dbają o każdy detal na stronie. Współpraca z najlepszymi grafikami oraz korektorami tekstu sprawia, że portal informacyjny jest jednym z najlepiej redagowanych w kraju.  Dziennikarze z dużą intuicją oraz znajomością regionu bardzo dobrze poruszają się w jego rejonie, dzięki czemu znajdują szereg najbardziej istotnych informacji, które przekazują mieszkańcom. Ponadto wieloletnie doświadczenie i rozbudowany krąg informatorów sprawia, że wszystkie najważniejsze informacje wpływają do nich w pierwszej kolejności.

Kartuzy.info – poznaj najważniejsze informacje z regionu

Uroczystości patriotyczne, akcje społeczne i charytatywne – miedzy innymi tego typu wiadomości zamieszczane są na portalu. Ponadto publikowane są informacje, które dotyczą wieści z samorządów oraz zapowiedzi, szczególnie kulturalnych i o charakterze rozrywkowym. Dziennikarze publikują także alerty pogodowe, powiadomienia z IMGW oraz drogowe i różnego rodzaju ostrzeżenia, które są na bieżąco zmieniane na stronie. Są rzetelne oraz publikowane bardzo szybko.

Jeżeli chodzi o kwestie informacyjne na portalu każdego dnia publikowany jest szereg najnowszych informacji z terenu województwa pomorskiego. Można je przeczytać na głównej stronie. Z kolei podział na takie zakładki jak:

 • Na sygnale
 • Kryminalne
 • Społeczeństwo
 • Kultura
 • Samorząd i polityka
 • Gospodarka
 • Edukacja
 • Sport
 • Archiwum

Pomaga w poruszaniu się po stronie. Ten intuicyjny podział na poszczególne podkategorie pomaga w sprawnym odnalezieniu informacji z danych dziedzin. Kategoria na sygnale zawiera najświeższe informacje dotyczące sytuacji na drogach, alertów pogodowych, informacje policyjne oraz od straży. Ponadto można z niej dowiedzieć się, gdzie znajdują się utrudnienia na drodze oraz wszystkich najważniejszych informacji uzyskanych od stróżów prawa. Można przeczytać o tragicznym zdarzeniu na drodze na terenie województwa pomorskiego oraz o utonięciach, bądź pożarach, które mają miejsce w regionie.

Kartuzy.info – najwazniejszy przegląd zdarzeń

Zakładka „Kryminalne” na stronie kartuzy.info jest bardzo skrupulatnie redagowana. W tym miejscu czytelnik odnajdzie wszystkie informacje z terenu powiatu dotyczące niebezpiecznych zdarzeń, które wydarzyły się w ostatnim czasie. Warto nadmienić, że publikacje opatrzone są zdjęciami, a plikami video. Kartuzy.info jest w systematycznym kontakcie z funkcjonariuszami z terenu województwa, dzięki czemu dziennikarze mają przekazywane informacje z pierwszej ręki i mogą się nimi podzielić z czytelnikami. 

Z kolei w zakładce społeczeństwo można odszukać szereg informacji w podkategoriach, takich jak:

 • Styl życia
 • Zdrowie
 • Akcje społeczne i charytatywne
 • Interwencje
 • Straż pożarna
 • Seniorzy
 • Religia
 • Policja
 • NGO
 • Odeszli od nas…
 • Ludzie i pasje
 • Uroczystości patriotyczne
 • Ochrona środowiska i ekologia
 • Pomoc społeczna, socjalna
 • Opinie
 • Prawo
 • Tu mieszkamy
 • Wojsko
 • Straż Miejska
 • Historia
 • Witamy na świecie!

W tych poszczególnych miejscach można przeczytać newsy dotyczące mieszkańców oraz regionu, między innymi można dowiedzieć się jakie imprezy patriotyczne czy kulturalne są organizowane na terenie poszczególnych powiatów oraz jaka jest moc probiotyków i ich wpływ na zdrowie.

Bardzo chętnie odwiedzaną zakładką jest „Praca”, w której można znaleźć aktualne oferty dotyczące pracy z różnych branż. Oferty pochodzą z różnych branż, między innymi: budownictwo, sprzedaż, transport i spedycja, branża IT, farmacja, itp. Ze względu na bogactwo ofert każdy mieszkaniec z pewnością zainteresuje się odpowiednią propozycją dedykowaną do jego indywidualnych preferencji.

Kultura w Kartuzach

Dotyczący wydarzeń kulturalnych jest bardzo szeroki. Dotyczy takich podgrup jak:

 • Imprezy
 • zapowiedzi
 • Kaszubszczyzna
 • Rozmaitości
 • Literatura i sztuka
 • Rozrywka

Kalendarium to przede wszystkim przegląd wydarzeń kulturalnych z tego rejonu.  To miejsce, w którym można znaleźć wszystkie informacje dotyczące wydarzeń kulturalnych odbywających się na terenie województwa. Informator kulturalny jest przeglądem imprez o charakterze rozrywkowym, które dedykowane są dla wszystkich grup wiekowych: dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Zagłębiając się w poszczególne informacje na stronie można zauważyć, że publikowane są wiadomości dotyczące animacji dla dzieci polecane na czas wakacyjny z wyszczególnieniem, gdzie odbywają się oraz w jaki dzień z dokładną godziną.

Za sprawą strony można rozreklamować dane wydarzenie. Ponadto taka strona jest ogromnym ułatwieniem dla rodziców maluchów, którzy mają nieustanny dostęp do wszystkich zdarzeń i rozrywek oferowanych przez poszczególne gmin na terenie województwa.

Warto podkreślić, że wydarzenia kierowane do dzieci to nie wszystko, co można znaleźć na stronie. Niezwykle rozbudowana jest zakładka kulturalna, w której to wszystkie dorosłe osoby mogą posiłkować się informacjami dotyczącymi wszystkich wydarzeń kulturalnych odbywających się na terenie województwa. Z tej zakładki dowiedzą się z jakie repertuary obecnie są grane w kinach, teatrach czy filharmoniach z terenu pomorskiego. Ponadto wertując informacje widać, że dotyczą one nawet maleńkich imprez organizowanych w niewielkich miejscowościach, takich jak pikniki, festyn, dożynki, obchody różnorodnych świąt – to wydarzenia kierowane do całej społeczności, o których programie wszyscy mogą dowiedzieć się właśnie ze strony kartuzy.info.

Ponadto dla fanów wydarzeń sportowych redakcja przygotowała bardzo dobrze opracowaną zakładkę, w której publikowane są informacje dotyczące meczów oraz wydarzeń sportowych, które polecane są do mieszkańców z terenu gminy, powiatu, województwa oraz przyjezdnych turystów. Informacje opatrzone są komentarzami, ikonografiką, video, a także plakatami. Często video jest relacjonowane nam żywo. Nie tylko mecze czy informacje pomeczowe są publikowane na stronie, ale także artykuły dotyczące na przykład sposobów łowienia ryb. Dlatego ta zakładka z pewnością przypadnie do gustu wszystkim pasjonatom aktywnego wypoczynku.

Jak można zauważyć portal kartuzy.info dedykowana jest dla wszystkich osób, które chcą być na bieżąco z newsami z terenu województwa pomorskiego oraz rejonu Kartuz. Z pewnością strona przypadnie do gustu wszystkim osobom, które łakną dużej dawki wiedzy, bieżących informacji lokalnych z zakresu sportu, kultury czy chcą wiedzieć o wszelkich wydarzeniach i zdarzeniach jakie mają miejsce na terenie gminy.

Warto podkreślić, że portal kartuzy.info jest redagowany bardzo skrupulatnie. Dzięki zaangażowaniu dziennikarzy, którzy czuwają nad realizacją tekstów oraz wydarzeń organizowanych na terenie powiatu mieszkańcy z terenu województwa pomorskiego są na bieżąco ze wszystkimi najważniejszymi informacjami, które dotyczą ich regionu: politycznymi, sportowymi, kulturalnymi.

Z portalu użytkownicy mogą dowiedzieć się jakie zmiany czekają ich w komunikacji miejskiej oraz jaki polityk odwiedził ich region, a także zamieszczane są informacje dotyczące wszystkich ustaleń w rządzie. Użytkownicy mogą ze strony nie tylko zaczerpnąć informacje, ale także dodatkowo zgłasić wszystkie swoje sugestie i propozycje tematów do redakcji.

Leave a Comment